Идеален за детайлно наблюдение
Meade LX70 R5 5” е оборудван с висококачествена леща на обектива със запълнена с въздух междина, осигуряваща висока разделителна способност и невероятен контраст за наблюдения на Луната, планетите и далечния Космос. Неговата 120 mm чиста апертура позволява разкриването на детайли със сечение до 0,9 ъглови секунди, който могат да се видят с помощта на включените в комплекта два окуляра Plössl 1.25" (9 mm и 26 mm). Със своето фокусиращо устройство с рейка и пиньон 2" и 2" 90° диагонал, той е оборудван така, че да може да използва 2" окуляри с широко поле директно от кутията. Оптичният визьор 6x30 с решетка с кръстче прави откриването на бледи обекти бързо и лесно.
Германска екваториална монтировка
Германската екваториална монтировка Meade LX70 включва органи за управление за бавно движение, както за RA, така и за деклинация, и триножник за голямо натоварване с пълно регулиране на височината (33" до 46") със стоманени крака. Разширените функции включват месингови червячни зъбни задвижвания на двете оси за плавно проследяване, алуминиеви кръгове за настройка и вграден нивелиращ балон. Въжетата за управление за бавно движение улесняват проследяването на обектите дори и при онези студени нощи, когато носенето на ръкавици е задължително.

Прецизно настройване и бързо избиране на обект
Прецизното настройване с натискане-теглене на азимута и по височина улесняват прецизното полярно центроване, докато вградената в регулирането на височината географска ширина ще Ви помогне бързо да изберете географската ширина на Вашия обект.
Лястовича опашка тип Vixen за универсален монтаж
Монтировката включва лястовича опашка тип Vixen за монтаж на всяка оптична тръба Meade или такава на трети страни, включващи този обичаен и стандартизиран тип рейка тип лястовича опашка и тегло до приблизително 9 кг. Теглото на напълно сглобената монтировка е 9.5 кг, включително триножника, но без противотежестите. Включена е една противотежест 5.2 кг. Монтировката Meade LX70 е проектирана така, че да Ви позволява да извършвате наблюдения в продължение на много години.
Характеристики
| Предназначение | За професионалисти |
|---|---|
| Тип | Рефлектори |
| Серия | LX70 |
| Диаметър на лещата | 150 мм |
| Фокусно разстояние | 750 мм |
| Описание |
Характеристики:
Спецификации:
|
| Окуляри |
|
| Монтировка | Екваториална (EQ) |
| Гаранция | 24 месеца |
